Haber

Çin, 8 Ocak 2023’ten İtibaren Pasaport ve Vize Vermeye Yeniden Başlayacak

PEKİN, 28 Aralık (Xinhua) — Çin, hafifletilen Covid-19 müdahale önlemlerinin bir parçası olarak, 8 Ocak 2023’ten itibaren göç yönetimi politikalarını ve önlemlerini optimize edecek.

Çin Ulusal Göç İdaresi Salı günü yaptığı duyuruda, optimize edilmiş politika ve tedbirler kapsamında, söz konusu tarihten itibaren Çin vatandaşlarının turizm ve arkadaş ziyareti amacıyla yurt dışına çıkmaları için umuma mahsus pasaport başvurularını kabul etmeye ve onaylamaya başlayacağını bildirdi.

Açıklamada, Çin anakarası vatandaşlarının Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ne turizm ve ticari amaçlı ziyaretleri ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne giriş/çıkış izinlerinin verilmesi için yönetimin onay süreçlerini de başlatacağı belirtildi. giriş/çıkış izinleri ve sınır kontrol alanları.

Yabancıların olağan vize, oturma izni ve oturma izni başvurularına yönelik hizmetlerin yeniden başlayacağı duyurusunda, acil ihtiyaç halinde hızlandırılmış işlemlerin uygulanabileceği dile getirildi.

Duyuruda ayrıca seferler arasında liman vizelerinin verilmeye başlandığı, 72/24/144 saat vizesiz geçiş politikasının uygulanması ve geçici giriş izinlerinin verilmesi vurgulandı.

Yurt içinde kara liman ve kanallarından yolcu geçişine izin verilmesinin yanı sıra sınır bölgesi sakinlerine yönelik kara liman ve koridorlarından yolcuların ve sınır bölgesi sakinlerinin giriş çıkışlarına ilişkin hizmetler kademeli olarak eski haline getirilecektir.

Açıklamada, Hong Kong ve Makao özel idare bölgelerine komşu limanlardaki hızlı kanalların normal faaliyetlerine başlayacağı belirtildi. Su limanlarının yolcu geçişlerine ek olarak, seçilen limanlara uluslararası kruvaziyer yolcularının giriş çıkışlarının düzenli olarak devam ettirileceği belirtildi.

Duyuru ayrıca, değerli kargo uçuşları için havalimanlarında yeşil koridorlar, kara limanlarında hızlı kanallar ve anahtar değerli malzemeler taşıyan araçlar için göçmenlik kontrol istasyonları ve göçmenlik kontrolü için çevrimiçi bir başvuru portalı gibi uygulanmaya devam edecek çeşitli kolaylaştırıcı önlemleri de sıraladı. su limanlarında kullanılan biniş kodları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu