Haber

Cumhur İttifakı’nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları açıklandı

İstanbul Yerel Yönetim Seçimleri için Cumhur İttifakı’nın 39, AK Parti’nin 37 ve MHP’nin 2 ilçe belediye başkanlığı adayı belirlendi.

AK Parti İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için Cumhur İttifakı’nın 39, AK Parti’nin 37 ve MHP’nin 2 ilçe belediye başkanlığı adayı kamuoyuna açıklandı.

22 ilçedeki mevcut belediye başkanları: Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Pendik, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu . Adaylığı yeniden açıklandı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yeniden aday olmazken, Arnavutköy’de Mustafa Candaroğlu, Bayrampaşa’da İlknur Kovaç Bayraktar ve Sultanbeyli’de Ali Tombaş’ın adayları açıklandı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 3 dönem sonra 4’üncü kez, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise 2 dönem sonra 3’üncü kez aday gösterildi . Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 4 dönem Zeytinburnu Belediye Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2019 yılında seçildiği Beykoz’da ikinci kez aday oldu.

İki ilçede kadın adaylar

Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay, 2004-2014 yılları arasında iki dönem görev yaptığı ilçeden, Ali Talip Özdemir ise daha önce iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Bakırköy’den aday gösterildi.

AK Partili ilçe belediye başkanları Adalar, Arnavutköy, Avcılar, Beylikdüzü, Sultanbeyli ve Şişli olmak üzere 6 ilçede belediye başkanı adayı açıklandı.

Sancaktepe Belediye Başkanı adayı Şeyma Döğücü ve Bayrampaşa Belediye Başkanı adayı İlknur Kovaç Bayraktar, AK Parti’nin İstanbul’daki kadın adayları olarak öne çıktı.

Açıklanan adaylar arasında en genç aday olarak listede 1984 doğumlu Arnavutköy Belediye Başkanı adayı Mustafa Candaroğlu yer alırken, en yaşlı aday olarak da listede 1953 doğumlu Bakırköy Belediye Başkanı adayı Talip Özdemir yer aldı.

Silivri Belediye Başkanı adayı Volkan Yılmaz ve Beşiktaş Belediye Başkanı adayı Serkan Toper ise MHP’nin adayları olarak dikkat çekti.

Adalar Belediye Başkanı adayı Uğur Sina Şen

1966 yılında İstanbul Fatih’te doğan Şen, lisans eğitimini İTÜ Jeofizik Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde Deniz Jeofiziği alanında tamamladı.

16 Nisan 2018 tarihinde AK Parti Adalar 6. Olağan Kongresi’nde İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Şen, Ocak 2019 itibarıyla ilçe başkanı oldu.

AK Parti Adalar 7. Olağan Kongresi’nde ilçe başkanlığına seçilen Şen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Arnavutköy Belediye Başkanı Adayı Mustafa Candaroğlu

1984 yılında İstanbul Arnavutköy’de doğan Candaroğlu aslen Kastamonuludur. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Candaroğlu, yüksek lisansını Eğitim Kurumları Yönetimi alanında tamamladı.

2009 yılında AK Parti Arnavutköy İlçe Kongresi yönetiminde yer alan Candaroğlu, 2018 yılında Arnavutköy İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

Candaroğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Ataşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Naim Yağcı

1976 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğan Yağcı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

2004 yılında AK Parti Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Yağcı, Kadıköy İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nda Seçim İşleri, Yerel Yönetimler ile Siyasi ve Hukuki İşler Birimi Başkanı ve Ataşehir İlçe Başkanı olarak görev yapan Yağcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Avcılar Belediye Başkanı adayı Abdullah Küçükoğlu

1978 yılında Ankara’da doğan Küçükoğlu, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı.

Siyaset kariyerine 2001 yılında AK Parti Kurucu İlçe İdare Meclisi üyesi olarak başlayan Küçükoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Cumhurbaşkanlığı Divanı Katipliği, Deprem Doğal Afet Komisyonu Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği ve AK Parti İstanbul görevlerinde bulundu. İl İdare Meclisi Üyesi.

AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Küçükoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bağcılar Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Özdemir

1983 yılında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde doğan Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2014 yılında AK Parti’den Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Özdemir, 2022 yılının Nisan ayında Bağcılar Belediye Meclis toplantısında yapılan seçimle Belediye Başkanı olarak atandı.

İngilizce bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bahçelievler Belediye Başkanı adayı Hakan Bahadır

1963 yılında İstanbul’da doğan Bahadır, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Radyoloji alanında uzmanlaşan Bahadır, birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı olarak görev yapan Bahadır, 2018 yılında düzenlenen AK Parti İstanbul İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilerek İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2019 yerel seçimlerinde Bahçelievler Belediye Başkanı seçilen Bahadır, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bakırköy Belediye Başkanı Adayı Ali Talip Özdemir

1953 yılında Konya Ereğli’de doğan Özdemir, Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu.

1987 yılında makine mühendisi olan Özdemir, iki dönem Konya Ereğli Belediye Başkanı, bir dönem Konya Milletvekilliği, Bakırköy Belediye Başkanı ve iki dönem de İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.

48.? Hükümette Çevre Bakanı, 53. Hükümette Basın ve Enformasyondan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Özdemir, 11 Ocak 2003 tarihinde yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kurultay’da Anavatan Partisi Genel Başkanı seçildi.

Başakşehir Belediye Başkanı adayı Yasin Kartoğlu

1977 yılında Malatya’da doğan Kartoğlu, üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Kartoğlu, aynı zamanda Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine de atandı.

4 Ekim 2017’de Belediye Meclisi tarafından Başakşehir Belediye Başkanı seçilen Kartoğlu, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı oldu.

Kartoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Bayrampaşa Belediyesi Başkan Adayı İlknur Kovaç Bayraktar

Aslen Makedonya göçmeni olan Bayraktar, 1979 yılında İstanbul’da doğdu.

Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Bayraktar, 2014-2019 yılları arasında AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Seçim İşleri, Yerel Yönetimler ve İnsan Hakları Birim Başkanları olarak görev yaptı.

Bayraktar aynı zamanda İBB Meclis Üyeliği ve Hukuk Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu.

Arnavutça, Fransızca ve İngilizce bilen Bayraktar, evli ve iki çocuk annesidir.

Beşiktaş Belediye Başkanı adayı Serkan Toper

1979 yılında Denizli’de doğan Toper, aslen Kars Kağızmanlıdır.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Toper, 20 yılı aşkın süredir serbest avukat olarak çalışmaktadır.

2015-2018 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kültür, Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Toper, 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’ndan Beşiktaş Belediye Başkanı adayı oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Adayı Murat Aydın

Aydın, 1960 yılında Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesinde doğdu. Aydın, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı’nda “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” başlıklı teziyle tamamladı.

1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı seçilen Aydın, aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Aydın, İngilizce bilmektedir.

Aydın evli ve iki çocuk babasıdır.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Adayı Mustafa Günaydın

Aslen Trabzonlu olan Günaydın, 1971 yılında Bayrampaşa’da doğdu. Nişantaşı Üniversitesi İç Mimarlık ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun olan Aydın, yüksek lisansını Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında tamamladı.

1957 yılında kurulan dokuma ve inşaat firmasının ikinci kuşak temsilcisi olan ve şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Aydın, Beylikdüzü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

1 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen Beylikdüzü 4. Olağan Kurultayı’nda AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı seçilen Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Beyoğlu Belediye Başkanı Adayı Haydar Ali Yıldız

1971 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde doğan Yıldız, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili seçilen Yıldız, 26. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.

6 Ağustos 2018’de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak göreve başlayan Yıldız, 2019 yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi.

Yıldız evli ve üç çocuk babasıdır.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Adayı Recep Erol

1968 yılında Büyükçekmece’de doğan Erol, ilk, orta ve lise eğitimini burada aldı. Erol, lisans eğitimini İTÜ ve Sakarya Mühendislik Fakültesi’nde tamamladı.

2004 yılında AK Parti Büyükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2008 yılında AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Erol, 2014 yılında İBB Meclis Üyesi seçildi.

Trakya Rumeli Derneği Yönetim Kurulu, Güzelce Spor ve Büyükçekmece Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu ve Kızılay Kurucu Kurulu’nda görev yapan Erol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Çatalca Belediye Başkanı adayı Mesut Üner

1975 yılında İstanbul’da doğan Üner, ilkokul, ortaokul ve liseyi Çatalca’da okuduktan sonra lisans eğitimini Uluslararası Amerikan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı.

1998-2012 yılları arasında Tepecik ve Büyükçekmece belediyelerinde görev yapan Üner, 2014 yerel seçimlerinde Çatalca Belediyesi ve İBB Meclis üyesi oldu. AK Parti 6. Olağan Kurultayı’nda Çatalca İlçe Başkanı seçilen Üner, son yerel seçimlerde Çatalca Belediye Başkanı oldu.

Üner evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Çekmeköy Belediye Başkanı adayı Ahmet Poyraz

1964 yılında Rize Çayeli’nde doğan Poyraz, ilk ve orta öğrenimini Beyoğlu Cihangir’de, lise öğrenimini ise Rize’de tamamladıktan sonra işletme okudu.

2002 yılında AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı olarak siyasete başlayan Poyraz, 2009, 2014, 2019 yerel seçimlerinde Çekmeköy Belediye Başkanı seçildi.

Poyraz evli ve üç çocuk babasıdır.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu

1966 yılında Adıyaman Gölbaşı’nda doğan Göksu, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlayan Göksu, akademik çalışmalarına Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Siyaset Sosyolojisi Bölümü’nde devam ediyor.

2009, 2014, 2019 yerel seçimlerinde Esenler Belediye Başkanı seçilen Göksu, 2019 yılından bu yana İBB AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürütüyor.

İngilizce ve Arapça bilen Göksu, evli ve dört çocuk babasıdır.

Esenyurt Belediye Başkanı adayı Hamit Öncü

1957 doğumlu Öncü, Mardin Yatılı Bölge İlkokulu, Dicle Öğretmen Lisesi ve Mardin Eğitim Enstitüsü’nde eğitim gördü.

1979-2004 yılları arasında öğretmen ve yönetici olarak görev yapan öncü, 2004-2009 yılları arasında Kıraç Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

2019 yılında AK Parti Esenyurt Meclis Üyesi seçilen ve Meclis Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Öncü, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eyüpsultan Belediye Başkanı adayı Deniz Köken

1964 yılında Ordu’da doğan Köken, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Yerel yönetim alanındaki çalışmalarına 1994 yılında Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı olarak başlayan Köken, 1999-2002 yılları arasında İBB Meclis Üyesi, İBB Bütçe Komisyonu Üyesi ve İBB Tarife Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

2009-2014 yılları arasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapan Köken, 2014-2018 yılları arasında da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yaptı ve aynı zamanda Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Halen Eyüpsultan Belediye Başkanı olarak görev yapan Deniz Köken’in üç çocuğu var.

Fatih Belediye Başkanı adayı M. Ergün Turan

Aslen Trabzonlu olan Turan, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Turan, uzun yıllar dış ticaret ve inşaat alanlarında ticari faaliyetlerde bulundu.

2009-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Küme Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Turan, 18 Nisan 2014 tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na atandı. Turan, 200 binden fazla konutun inşasına öncülük etti. Türkiye genelinde tamamı 6 kat veya daha az.

31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde Fatih Belediye Başkanı seçilen Turan, evli ve dört çocuk babasıdır.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı adayı Hasan Tahsin Usta

1959 yılında Trabzon’da doğan Usta, 1985 yılında İTÜ’den mezun olduktan sonra kentsel dönüşüm üzerine yüksek lisans derecesi aldı.

İstanbul metro projelerinde proje mühendisi olarak görev yapan Usta, 1994-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Usta, 1994-1999 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Küme Lider Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999 ve 2003.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı seçilen Usta, evli ve dört çocuk babasıdır.

Güngören Belediye Başkanı adayı Bünyamin Demir

Aslen Trabzon Akçaabatlı olan Demir, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatına Almanya’da başlayan Demir, Haliç Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olup 2006 yılında yüksek lisans derecesini, 2010 yılında ise doktora derecesini Marmara Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden aldı. Ekonomi.

2008 yılında İstanbul gençlik kollarında aktif çalışmalara başlayan, yönetim ve icra komitelerinde birçok görev üstlenen Demir, 6 Mayıs 2018 tarihinde yapılan İstanbul İl Kongresi sonrasında Ekonomik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Güngören Belediye Başkanı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday oldu.

İleri düzeyde Almanca, orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Demir, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Veli Arslan

Aslen Tokat Erbalı olan ve 1977 yılında İstanbul’da doğan Arslan, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise Kharkiv Ulusal Üniversitesi-Uluslararası Finans Bölümü’nde tamamladı.

AK Parti 28. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Arslan, Aslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Arslan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kağıthane Belediyesi Başkan Adayı Mevlüt Öztekin

1981 yılında Sivas’ta doğan Öztekin, 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2005-2008 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Öztekin, 2009-2014 yılları arasında Kağıthane Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

2009-2018 yılları arasında Kağıthane Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Öztekin, AK Parti Kağıthane 6. Olağan İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanı seçildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kağıthane Belediye Başkanı seçilen Öztekin, yeterli düzeyde İngilizce bilmektedir.

Öztekin evli ve bir çocuk babasıdır.

Kartal Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Karakaya

1961 yılında Erzurum Horasan’da doğan Karakaya, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da, lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Fakültesi’nde tamamladı.

Rusya, Orta Asya, Körfez Ülkeleri ve Orta Doğu’da birçok proje ve inşaata imza atan Karakaya, Kartal ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

İyi derecede İngilizce, Rusça ve Arapça konuşan Karakaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay

1963 yılında Malatya’da doğan Yeniay, ilk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da, lisans ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Aktif siyasi hayatına 1992 yılında yapılan ara seçimlerle birlikte Güngören ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ile başlayan Yeniay, sırasıyla Güngören, Esenler ve Zeytinburnu belediyelerinde başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

2004-2014 yılları arasında iki dönem Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak görev yapan Yeniay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Maltepe Belediyesi Başkan Adayı Kadem Ekşi

1965 yılında Rize’de doğan Ekşi, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Maltepe’de tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ekşi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak çalıştı. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Ekşi, Türk Kızılayı’nın İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptı.

Konut inşaatı ve yer bilimleri kapsamında zemin ve jeoteknik proje çalışmaları yürüten Ekşi, “Depremler, Dayanıklı Kentler ve İstanbul” kitabını yazdı.

İBB Meclis Üyesi ve Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Pendik Belediye Başkanı adayı Ahmet Cin

1966 yılında Sakarya’da doğan Cin, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

İş hayatına mali müşavir olarak başlayan Cin, 2012 yılında AK Parti İstanbul İl Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

Ahmet Cin, 1. mi? 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde Bölgesel Teşkilatlardan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Halkla İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl SKM Başkanı olarak görev yaptı, 16 Nisan ve 24 Haziran.

Pendikspor Kulübü Başkanlığı ve Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Cin, 31 Mart 2019 tarihinde Pendik Belediye Başkanı seçildi.

Cin evli ve üç kız çocuğu babasıdır.

Sancaktepe Belediye Başkanı Adayı Şeyma Döğücü

1965 yılında Çorum’da doğan Döğücü, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Döğücü, 2002 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasete girdi. 2013-2014 yıllarında Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Döğücü, 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Aralık 2015’te AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Döğücü, 24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Sancaktepe Belediye Başkanı seçilen Döğücü, evli ve 3 çocuk annesidir.

Sarıyer Belediye Başkanı adayı Hüseyin Coşkun

Memleketi Sivas Koyulhisar olan Coşkun, 1978 yılında Sarıyer’de doğdu.

Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde alan Coşkun, 2003 yılında AK Parti Sarıyer İlçe Yürütme Kurulu üyesi olarak siyasete girdi. Coşkun, 2009-2011 ve 2011-2012 yılları arasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2009 yılından bu yana AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapan Coşkun, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Silivri Belediye Başkanı adayı Volkan Yılmaz

Yılmaz, 1972 yılında Silivri’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece’de tamamlayan Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu.

Volkan Yılmaz, 2012-2019 yılları arasında MHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, İl Başkan Yardımcısı ve MHP MYK Üyesi olarak görev yaptı.

25. ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olan Yılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanı seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Konseyi Üyesi olan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sultanbeyli Belediye Başkanı adayı Ali Tombaş

1973 yılında Ordu Ünye’de doğan Tombaş, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Tombaş, 2004-2009 yılları arasında Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2008 yılında yapılan AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresi’nde İlçe İdare Meclisi Üyeliğine seçilen Tombaş, 2018 yılına kadar Tanıtım Medya, Halkla İlişkiler, Seçim İşleri ve Organizasyon Birimi Başkanı olarak görev yaptı.

AK Parti Sultanbeyli 6. ve 7. Olağan İlçe Kongrelerinde İlçe Başkanlığı görevini yürüten Tombaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sultangazi Belediye Başkanı adayı Abdurrahman Dursun

1972 yılında Adıyaman’da doğan Dursun, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Dursun, 2006 yılında AK Parti İstanbul Disiplin Kurulu üyeliğine, 2009, 2012 ve 2015 yıllarında ise AK Parti İstanbul İl İdare Meclisi üyeliğine seçildi.

AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığına seçilen Dursun, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkanı oldu.

İyi derecede İngilizce bilen Dursun, iki çocuk babasıdır.

Şile Belediye Başkanı adayı İlhan Ocaklı

Ocaklı, 1972 yılında Sakarya Akyazı’da doğdu.

Üniversite eğitimini yurt dışında tamamlayan Ocaklı, Ekim 2009’da Şile İlçe Başkanlığına atandı. Ocaklı, 2011 yılında yapılan 4. Olağan İlçe Kongresinde, 2014 yılında yapılan 5. Olağan İlçe Kongresinde ve 6. Olağan İlçe Başkanlığında AK Parti Şile İlçe Başkanlığına seçildi. Kongre 2018’de.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Şile Belediye Başkanı seçilen Ocaklı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şişli Belediye Başkanı adayı Gökhan Yüksel

Memleketi Kastamonu olan Yüksel, 1976 yılında Şişli’de doğdu.

Yüksel, Maltepe Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nda İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Yüksel, Kasım 2020’den bu yana AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor.

İyi derecede İngilizce bilen Yüksel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tuzla Belediye Başkanı adayı Şadi Yazıcı

1971 yılında Erzurum’da doğan Yazıcı, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

İlk olarak 1997 yılında Tuzla’da kurduğu Tuzla Tanı ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmet vermeye başlayan Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşunda görev aldı.

Yazıcı, İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl boyunca AK Parti Tuzla İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

2009, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Tuzla Belediye Başkanı seçilen Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ümraniye Belediye Başkanı Adayı İsmet Yıldırım

1960 yılında Ümraniye’de doğan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden inşaat mühendisi unvanıyla mezun oldu.

Aile şirketinde müteahhit olarak çalışan ve birçok konut ve tesis inşa eden Yıldırım, 1999 yılında KİPTAŞ’ın Genel Müdürü oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ümraniye Belediye Başkanı seçilen Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Üsküdar Belediye Başkanı adayı Hilmi Türkmen

Türkmen, kariyerine 1996 yılında Üsküdar’da serbest avukat olarak başladı.

2002 genel ve 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Üsküdar İlçe Seçim Uyum Merkezi Başkanlığı görevini yürüten Türkmen, 2003-2004 yıllarında AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı.

Hilmi Türkmen, 2004-2014 yılları arasında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi olarak görev yapmış, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı seçilmişti.

Türkmen evli ve dört çocuk babasıdır.

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy

1974 yılında Rize Çamlıhemşin’de doğan Arısoy, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Arısoy, 1999 yılında Zeytinburnu Belediyesi Başkan Danışmanı, 2004 yılında ise Lider Yardımcısı oldu. 2014 yılında Toplu Konut İdaresi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevine atanan Arısoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı. 2016 yılında.

Temmuz 2018’de Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olan Arısoy, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Arısoy, evli ve 3 çocuk babasıdır.

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler