Haber

Suzuki’den elektrikli araç konsepti: eVX

Suzukiİlk tamamen elektrikli seri üretim aracına ışık tutan konsept eVX, Hindistan’daki Auto Expo 2023’te tanıtıldı.

Sürdürülebilirlik yatırımlarına odaklanmak Suzuki, elektrikli SUV modelini 2025 yılında yollara çıkarmayı planlıyor.

Suzuki Halen dünyanın farklı pazarlarında Vitara, Jimny ve S-CROSS gibi SUV modelleri ile yerini almaktadır. eVX yüzde 100 elektrikli bir otomobildir ve en yeni elektrikli otomobile sahiptir. Suzuki ‘ın güçlü 4×4 DNA’sı. Dış tasarımı ilk bakışta bir Suzuki SUV olarak hemen tanınabilir. Ayrıca, gerçek bir Suzuki SUV sürüş deneyimi sunmak için markanın 4×4 mirasını yeni elektrik çağına taşıyor.

Suzuki Başkanı Toshiro Suzuki

Suzuki Başkanı Toshiro Suzuki, Auto Expo 2023’te düzenlenen basın toplantısında; “İlk küresel stratejik elektrikli aracımız olan eVX’i tanıtmaktan memnuniyet duyuyorum. Suzuki Group olarak küresel ısınmayı ele almak en büyük önceliğimizdir. Sera gazı emisyonlarını azaltmak için küresel önlemleri destekliyoruz. Suzuki olarak kaliteli ürünlerimizi dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunarak farklı insanların yaşamasını ve araç kullanmasını mümkün kılıyoruz. Bunları kullanım şekline göre optimize ederek sunmaya devam edeceğiz.”

4300 mm uzunluğa, 1800 mm genişliğe ve 1600 mm yüksekliğe sahip olan aracın akü kapasitesi 60 kWh. Hindistan sürüş döngüsü MIDC verilerine göre araç, 550 km menzil sunabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu