Haber

Yamaç paraşütü pilotu baba-oğul, Van Gölü semalarında ‘Erciş ili’ pankartı açtı.

Yamaç paraşütü pilotu baba-oğul, Van Gölü semalarında ‘Erciş ili’ pankartı açtı.

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde yamaç paraşütü pilotu baba ve oğul, Erciş’in il olması için Van Gölü semalarında pankart açtı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 il ilan etmesi, yıllardır il olma hayali kuran Ercişlileri ayağa kaldırdı. Yamaç paraşütü pilotu Mehmet Sadık Göller, bu hayalini gerçekleştirmek için hem yamaç paraşütünde hem de paramotorla “Erciş il olsun” pankartı salladı. Yamaç paraşütü ve paramotor pilotu Mehmet Sadık Göller, her yıl uçuşlarını Çelebibağı Mahallesi’ndeki Madavank Tepesi’nde bu yıl da gerçekleştirdi. Yamaç paraşütü için oldukça elverişli olan tepede yamaç paraşütçüleri uçarken, Mehmet Sadık Göller ve oğlu Metehan Göller, cumhuriyetin 100. yılında 100 İl projesi çerçevesinde “Erciş İl Olsun” pankartı açarak el salladılar. Van Gölü semalarında.

Yamaç paraşütü pilotu Mehmet Sadık Göller; Antalya’da yaşadığını ve yaz sezonunda memleketi Erciş’e geldiğini ifade ederek, “Burada profesyonel yamaç paraşütü yapıyorum. Cumhuriyetin 100. yılında Erciş’i il yapmak için oğlumla birlikte yamaç paraşütü yaptık. yüz il projesi. Pankartta ‘Erciş il olsun’ yazıyordu. “Gölün semalarına taşıyarak güzel bir gösteri sergiledik. Erciş’in il olmasına gönülden katılıyorum. Bana ne görev verilirse yapmaya hazırım. Erciş il olsun, Erciş il olmaya layıktır. il” dedi.

Ümit İzgi ise Erciş’in il olmasını istediklerini belirterek, “Sadık hocamın Erciş semalarında açtığı sancağı canı gönülden destekledik. Gerçekten çok güzel bir etkinlik oldu. Biz de Erciş’in il olmasını gönülden destekliyoruz. İl olun Erciş il olmayı hak ediyor.” .

dumlupinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu