Haber

Rosoboroneksport: Dünyada Rus uçaklarına talep yüksek

Rusya, Il-76MD-90A ağır nakliye uçağının ihracata yönelik modifikasyonunu Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) düzenlenen 2023 Dubai Havacılık Forumu’nda tanıttı. Uçak 1994 yılından bu yana ilk kez yurt dışında sergileniyor.

Rusya’nın savunma ihracat şirketi RosoboroneksportGenel Müdür Aleksandr Miheyey fuar sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: Büyük ilgi var. Ülkeleri açıklamak istemiyorum. Bunların arasında bu tür askeri nakliye uçaklarından oluşan bir filoya sahip olmak isteyen Orta Doğu ülkeleri de var. Bağımsız Devletler Topluluğu ve Güneydoğu Asya ülkeleri var. Şu anda yeni motor, kanat ve donanıma sahip 40 ila 50 adet Il-76MD uçağı için görüşmeler sürüyor.“ifadesini kullandı.

Il-76MD uçağının modernize edilmiş versiyonu olan Il-76MD-90A, yeni PS-90A-76 motor, modernize edilmiş şasi, güçlendirilmiş ve hafifletilmiş kanatlar, çok fonksiyonlu ekranlara sahip ‘cam kabin’ ve yeni nesil yeni nesil ile donatılmıştır. savunma sistemi.

‘Ödeme sorununu SWIFT, dolar, euro olmadan çözdük’

Miheyev, “ Uzun süredir SWIFT, dolar, euro olmadan çalışmamıza rağmen karşılıklı ödeme yapmayı öğrendik. Tüm lojistik ve finansal sorunlar çözüldü. İşbirliğimizi uzun yıllar sürdürmemizi sağlayacak çözümleri ve trendleri seçtik.” söz konusu.

oguzlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu